Beslissingsboom beschikbaar voor beoordeling kleding als pbm

jun 28, 2024 | actualiteiten homepage, Nieuws

De PPE AdCo (coördinatie van de EU-markttoezichtautoriteiten) stelt de beslissingsboom beschikbaar aan de leden van de PPE Expert Group. De boom moet worden gebruikt door markttoezichtautoriteiten en dus ook door alle andere belanghebbenden bij de beslissing of een kledingstuk al dan niet als PBM moet worden beschouwd.

Dezelfde redenering kan ook gebruikt worden voor andere producten (bv. handschoenen, mutsen, …). Natuurlijk is het mogelijk dat het product al als een PBM moet worden beschouwd als bescherming tegen andere risico’s; de beslissingsboom houdt alleen rekening met het zichtbaarheidsaspect.

Het is de bedoeling dat de AdCo-groep aan verdere verduidelijking aan de hand van concrete voorbeelden zal blijven werken. Als u producten heeft waarvoor u zich zorgen kunt maken, kan deze beslisboom u helpen potentiële problemen met markttoezichtautoriteiten te voorkomen.

> beslissingsboom

Nieuws

Arbovisie 2040 SER: Gezond en veilig werken door effectieve regels en preventie

In mei 2025 publiceerde de SER een nieuw rapport “Gezond en veilig werken door effectieve regels en preventie”, waarin de Gezondheidsraad o.a. wordt geadviseerd wetenschappelijk onderzoek te laten verrichten naar de normstelling en grenswaarden voor gezond en veilig werken in brede zin, inclusief de pasvorm van werkkleding en persoonlijke beschermingsmiddelen. Dit gezien de vaak grote diversiteit in de beroepsbevolking.

Nieuwe EN-normen voor adembeschermingsfilters

De laatst uitgebrachte EN143:2021 & EN14387:2021, de Europese normen voor deeltjes- en gasfilters en gecombineerde filters in ademhalingsbeschermingsmiddelen, introduceert verschillende wijzigingen ten opzichte van de vorige versie. De belangrijkste wijzigingen zijn onder andere de verwijdering van de Dolomiet-test op verstopping door stof, de afschaffing van de R/NR-markering en updates van de vereisten voor filtermarkering.

NVVK Veiligheidscongres op 13 november 2025

Het NVVK-Veiligheidscongres dit jaar gepland op 13 november in Stadion Galgenwaard in Utrecht. Het programma staat in het teken van “Vakmanschap voor een veilige toekomst” en behandelt verschillende thema’s, zoals digitale ontwikkelingen en uitdagingen, veiligheidsissues in de arbeidsmarkt en de consequenties van de geopolitiek ons vakgebied.

Beschermende kleding: verplicht of niet… en wie bepaalt dat eigenlijk?

Beschermende werkkleding beschermt werknemers tegen uiteenlopende gevaren, zoals hitte, vuur, kou, UV-straling, gevaarlijke stoffen of slechte zichtbaarheid. Bovendien draagt de kleiding bij aan de herkenbaarheid op de werkvloer, bijvoorbeeld door het gebruik van bedrijfslogo’s of signaalkleuren.